64 49 53 65 - 021

37 57 322 0920

اندیشه - نبش خیابان شاهد غربی - پاساژ رضا - طبقه همکف پلاک 6

بحث در مورد تمرین اندازه گیری دستی مقاله پرستاری فشار خون

نويسنده : حسین اسدی
در دسته : مقالات
بازدید : 659 views
بحث در مورد تمرین اندازه گیری دستی مقاله پرستاری فشار خون

بحث در مورد تمرین اندازه گیری دستی مقاله پرستاری فشار خون

بحث در مورد تمرین اندازه گیری دستی مقاله پرستاری فشار خون

در این تکلیف ، من انتخاب کرده ام که در مورد فشار خون دستی در مورد مهارت بالینی که در آن مهارت پیدا کرده ام بحث کنم. توسعه توانایی انجام یک مهارت عملی با خیال راحت برای کلیه دانشجویان پرستاری ضروری است (شورای پرستاری و مامایی NMC 2008). من با استفاده از یک مدل بازتابی که از آن استفاده خواهم کرد از مدل گیبس (۱۹۹۸) که شامل پنج عنصر توصیف ، احساسات ، ارزیابی ، نتیجه گیری از تجزیه و تحلیل و یک برنامه عمل است ، در مورد این مهارت تأمل خواهم کرد.

من این مهارت را انتخاب کرده ام ، همانطور که در تمام مکانهای بالینی که در آن قرار گرفته ام در فشار خون همیشه مورد استفاده قرار گرفته است اما روش الکترونیکی ترجیح داده است. در حین مشاهده سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی که این مهارت را انجام می دهند ، با معیارهای مختلف و شواهد متناقضی روبرو شده ام. داشتن هر دو مهارت و دانش در مورد چگونگی فشار خون دستی برای ایمنی بیمار ضروری است (NMC 2008). دستیابی به صلاحیت در این زمینه از زمان معرفی مانیتورهای الکترونیکی BP دشوارتر شده است. من در مورد موضوع نظارت بر فشار خون تحقیق کرده ام تا خودم دانش بیشتری کسب کنم.

بیمار یک آقا ۸۶ ساله با فشار خون بالا بود (به پروفایل مراجعه کنید). فشار خون بالا یک وضعیت بسیار شایع در جامعه مدرن است اگر در صورت عدم رعایت سمت چپ ، منجر به شرایط تهدید کننده زندگی شود (انجمن فشار خون بالا بریتانیا BHS 2009). تخمین زده می شود که ۶٫۵ of از بیماران به طور اشتباه تشخیص داده شده اند که فشار خون آنها با استفاده از یک روش الکترونیکی گرفته شده است (Coe و Houghton 2002). داشتن مهارت فشار خون دستی برای ایمنی و سلامتی بیمار بسیار مهم است.

شرح

از مربی خود خواسته ام در حالی که در کارآزمایی بالینی قرار دارد فشار خون دستی انجام دهد. روش الکترونیکی که معمولاً مورد استفاده قرار می گرفت معیوب بود و خواندن دقیقی نیز حاصل نمی شد. من به عنوان یک پرستار دانشجویی به من مهارت مهارت در دانشگاه را آموزش داده بودم و در مورد دانشجویان دیگر تمرین می کردم اما فرصت زیادی برای انجام مهارت های مربوط به محل استقرار نداشتم. پس از بحث و گفتگو با مربی خود ، من تجهیزات را جمع کردم تا مطمئن شوم که همه آنها در دسترس و به ترتیب کار هستند. به بیمار برگشتم و پرسیدم آیا می توانم این روش را انجام دهم و دستانم را قبل از شروع کار شستشو دهم.

من موقعیت بیمار را ارزیابی کردم تا اطمینان حاصل کنم که به من دسترسی دارم و اینکه او هیچگونه لباس محدود کننده ای ندارد و او در وضعیت راحتی قرار دارد. با قرار دادن یک بالش در زیر آرنج وی ، یک کاف فشار خون متوسط ​​را روی بازوی بالای بیمار قرار دادم. با استفاده از پیکان روی کاف روی شریان بازویی ، دکمه سر قرار گرفت. سپس نبض بازویی را قرار دادم و انگشتانم را روی پالس قرار دادم. با اطمینان از اینکه دریچه مثانه بسته شده است ، من فشار فشار خون را باد می کنم تا دیگر نتوانم نبض را احساس کنم ، این فشار سیستولیک تخمینی است که من آن را پس از خاموش کردن دکمه کاف کردم.

چند ثانیه قبل از ادامه کار ، من نبض بازویی را دوباره قرار دادم و دیافراگم استتوسکوپ را روی این نقطه قرار دادم. من دوباره دکمه کاف را به سیستولیک تخمین زده شده که قبلاً اضافه کردم ۳۰ mmhg اضافه کردم.

بحث در مورد تمرین اندازه گیری دستی مقاله پرستاری فشار خون

با رسیدن به این نقطه ، من شروع به ضخیم کردن دکمه کاف و به گوش دادن به صدای اولین ضرب و شتم یا کروتوف کردم. این فشار سیستولیک را به من می دهد و سپس به گوش آخرین ضرب و شتم فشار فشار دیاستولیک ادامه می دهم. ضرب و شتم آخرین گوش دادن بسیار سخت بود زیرا بیمار در رختخواب بعدی شروع به سرفه می کرد ، بنابراین مجبور شد دوباره کاف را باد کرده و گوش دهم تا اینکه بتوانم خواندن را تأیید کنم. بعد از اتمام مراحل ، من بیمار را رها کردم و برای تمیز کردن تجهیزات ، به منظور مستند سازی و گزارش نتیجه به مربی خود رفتم.

پس از انجام مهارت روی بیمار ، مربی من از من خواست که مهارتهای لازم را برای او انجام دهم تا بعد از توضیح دادن به او ، تمرین بیشتری را به من نشان دهم که تجربه زیادی نداشته ام. در حین انجام این کار ، او به من نکاتی را راهنمایی کرد که به من در بهبود تمرین کمک می کند. او پیشنهاد کرد که اگر منطقه پر سروصدا باشد ، می توانم یک سلیقه کوچک را روی سوزن اسفنج ممان سنج ببینم تا ضرب و شتم اول و آخرین را مشخص کنم. نکته دیگر این بود که می توانم از شریان رادیال به جای شریان بازویی استفاده کنم. مربی من همچنین برای اطمینان از اینکه بیمار از پاهای خود عبور نکرده است ، ذکر کرد.

احساسات

بعد از این عمل احساس کردم که مهارت را خوب انجام داده ام حتی اگر تمرین زیادی برای انجام مهارت نداشته ام. از من خواسته شد تا فشار خون دستی را انجام دهم ، در ابتدا این اطمینان را داشتم که آیا در این عمل صالح هستم اما فکر می کنم این فقط عدم اعتماد به نفس بوده است. اگر فرصت بیشتری برای تمرین مهارت در کلینیک داشته باشم ، در مورد تأمل بیشتر به خودم اعتماد می کردم.

ارزیابی

نتیجه مثبت این است که اکنون احساس اطمینان بیشتری نسبت به انجام دقیق مهارت فشار خون دستی دارم. داشتن مهارت در مربی بعد از انجام کار روی بیمار و راهنمایی هایی که می تواند باعث بهبود عمل من شود ، به من اطمینان داده است که مهارت را انجام دهم. من همچنین بعد از مطالعه در مورد موضوع و اهمیت اندازه گیری دقیق فشارخون ، از روش های مبتنی بر شواهد ، آگاهی بهتری دارم. این شامل فاکتورهای مختلفی است که می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد و مانع از خواندن دقیق شود. با این حال ، منفی وضعیت این است که نظارت بر فشار خون به طور گسترده در برخی از مناطق بالینی مورد استفاده قرار نمی گیرد و آنها به روش الکترونیکی به شدت وابسته هستند.

تحلیل و بررسی

مربی من از من خواست که فشار خون دستی را انجام دهم زیرا روش الکترونیکی خواندن نبود. بحث در مورد روش قبل از او با اعتماد به نفس در انجام مهارت و اهمیت توانایی در انجام دقیق مهارت به من اطمینان داد. داشتن یک رویکرد جامع ، این یکی از مهارت های مراجعه به کل بیماران است و نه فقط جنبه های خاصی. داشتن یک پرستار جامع ، داشتن دانش و تئوری های پشت مهارت است. انجام عمل مبتنی بر شواهد و دانستن اینکه چه چیزی می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد و این عوامل را مورد توجه قرار دهد.

قبل از شروع عمل ، تجهیزات را جمع آوری کنید و مطمئن شوید که قبل از دستی تمام کار در دست شما است ، به شما اطمینان می دهد که می خواهید یک مطالعه صحیح را بدست آورید. ارزیابی محیط قبل از شروع روش انجام ارزیابی خطر ، اطمینان از دسترسی کافی به بیمار به بهبود عملکرد شما کمک می کند.

با مقاله خود راهنمایی بگیرید
اگر برای نوشتن مقاله خود به کمک نیاز دارید ، خدمات مقاله نویسی مقاله حرفه ای ما برای کمک به شما اینجاست!

کسب رضایت از بیمار قبل از شروع عمل ، پیروی از کد پرستاری و مامایی است (۲۰۰۸). کسب رضایت از بیمار باید قبل از شروع هرگونه عمل بالینی انجام شود و بیماران حق دارند از معالجه یا مراقبت خودداری کنند و یک پرستار باید خواسته های بیمار را رعایت کند. رضایت خاطر به بیمار کمک می کند تا روشی را که انجام می شود درک کند.

شستن دستها قبل از عمل با استفاده از تکنیک ayliffe باعث تشویق عمل خوب می شود (سازمان بهداشت جهانی ۲۰۰۲). با استفاده از تحقیقات مبتنی بر شواهد ، مشخص شده است که با شروع کار شستشوی دستان ، عفونت متقاطع بین بیماران کاهش یافته است (NSPA 2008).

اطمینان از اینکه بیمار هیچ گونه لباس محدود کننده ای روی بازوها ندارد و از بازو در سطح قلب پشتیبانی می شود. شواهد نشان داده اند که فشار خون می تواند ۱۰ †۱۲ میلی متر جیوه بالاتر از فشار خون گرفته شود و بازو را آویزان کند و خواندن بالایی داشته باشد (مالت و داگتی ۲۰۰۸).

استفاده از دکمه اندازه صحیح بسیار مهم است زیرا استفاده از دکمه نادرست دکمه نادرست می تواند خواندن کاذب باشد (پری و پاتر ۲۰۰۷). با اطمینان از اینکه دکمه کاف روی بازوی بالای ۸۰٪ بازو قرار می گیرد (BHS 2009). با استفاده از فلش روی دکمه سر ، دکمه کاف را در مکان صحیح قرار داده و به مکان یابی شریان برشی که در کج بازو قرار دارد ، کمک می کند. با پوشاندن تنها ۸۰٪ بازو ، دسترسی کافی به استفاده از ستتوسکوپ نیز وجود دارد که ممکن است این کار را نکند و باعث می شود که صداها به اندازه کافی شنیده نشوند.

یافتن نبض بازویی و احساس تا زمانی که ناپدید شود این است