64 49 53 65 - 021

37 57 322 0920

اندیشه - نبش خیابان شاهد غربی - پاساژ رضا - طبقه همکف پلاک 6

ایران تجهیزات پزشکی را به ۵۵ کشور جهان صادر می کند

نويسنده : حسین اسدی
در دسته : مقالات
بازدید : 1,112 views
ایران تجهیزات پزشکی را به 55 کشور جهان صادر می کند

ایران تجهیزات پزشکی را به ۵۵ کشور جهان صادر می کند

ایران تجهیزات پزشکی را به ۵۵ کشور جهان صادر می کند رضا مازائلی ، مشاور وزیر بهداشت روز یکشنبه گفت: حدود ۱۰۵ تجهیزات پزشکی تولید شده توسط ۲۳ شرکت ایرانی به ۵۵ کشور در سراسر جهان صادر می شود. فارس به نقل از مازائلی گفت: “در حال حاضر ۲۸۰،۰۰۰ تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود.”وی افزود: “در سال های اخیر ، تولید تجهیزات پزشکی در ایران ۹ درصد افزایش یافته است.”

وی با بیان اینکه ایران تجهیزات پزشکی را به ۵۵ کشور از جمله روسیه ، آلمان ، ایتالیا ، بلژیک ، هلند و کرواسی صادر می کند ، گفت: یکی از راهکارهای اصلی وزارت بهداشت تقویت صادرات است.

مازائلی اظهار داشت ، تاکنون ، مجموعه ای از تفاهم نامه ها (صادرات) برای صادرات تجهیزات پزشکی به کشورهای مختلف از جمله برزیل ، عراق و عمان امضا شده است.

ایران تجهیزات پزشکی را به ۵۵ کشور جهان صادر می کند

وی در ادامه گفت ، بخش تجهیزات پزشکی این وزارتخانه با سازمان ارتقاء تجارت ایران یورو را برای اعطای یارانه به شرکتهای تجهیزات پزشکی ایرانی شرکت کننده در نمایشگاه های تجارت بین المللی مانند MEDICA ، عمان بهداشت ، عرب بهداشت و برزیل منعقد کرده است.

وی گفت: این وزارتخانه انتظار دارد که سفیران ایران در ارتقاء صادرات تجهیزات پزشکی منزل به کشور مورد نظر خود یاری کنند.

اطلاع وزارت بهداشت درباره مناقصه ها و فرصت های صادرات تجهیزات پزشکی به سایر کشورها ، شناسایی و معرفی مهمترین رویدادها در بخش بهداشت در کشورهای خارجی (نمایشگاه های تخصصی و کنگره ها) و تسهیل حضور شرکت های ایرانی در آن رویدادها از جمله مواردی است که ماسائلی نتیجه داد که انتظارات وزارتخانه از دیپلمات هاست.

ایران تجهیزات پزشکی را به ۵۵ کشور جهان صادر می کند

ایرنا به نقل از محسن اسدی لاری روز شنبه گفت: “حدود ۵ درصد از دارو و ۴۰ درصد از مواد اولیه دارویی به کشور وارد می شوند.”

وی گفت: “مذاکراتی را برای تضمین واردات مواد اولیه دارویی دارویی انجام داده ایم” ، وی اضافه کرد: در حالی که تنها کمتر از ۵ درصد از محصولات دارویی ایران از طریق واردات تأمین می شود ، مبلغ ۳۰ درصد از منابع مالی در این بخش و کارگروه برای اطمینان از عدم تأثیر واردات بر واردات کار خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در ماه های اخیر ، این وزارتخانه اقدامات مختلفی را انجام داده و مذاکرات مربوط به صادرات دارو و اطمینان از واردات مواد اولیه از دیگر کشورها از جمله عمان ، برزیل ، ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی را انجام داده است.

وی گفت: یکی از تلاش های این وزارتخانه اولویت دادن به صادرات دارو و تجهیزات پزشکی است و وی افزود: با این حال این امر مستلزم همکاری با سایر بخش های مرتبط از جمله بانک مرکزی ، وزارت اقتصاد ، وزارت صنعت و وزارت است. امور خارجه.

وی افزود: کیفیت بالای محصولات دارویی در صادرات داروها و تجهیزات پزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا این محصولات باید مطابق با استانداردهای بین المللی عمل کنند.

وی در ادامه گفت: بنابراین اولین قدم برای صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی افزایش کیفیت آنهاست که این امر رشد اقتصادی در بخش بهداشت را تسهیل می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با استفاده از تمام ظرفیت های کشور به طرز فکری در تهیه ملزومات پزشکی بیماران ، تهیه محصولات پزشکی نگران کننده نباشد.

از این محصول هم دیدن کنیددستگاه درمان تعریق دست Elexa